Wola Boga czyli czego CHCE Bóg? God’s will – in other words what God WANTS

Po roku 2000 Warren Jeffs  był jednym z najbardziej poszukiwanych osób w Stanach, zaraz obok Bin Ladena.  Idąc tropem ojca, samozwańczego proroka Mormonów, Rulona Jeffsa, dopuścił się wielokrotnej poligamii , przejmując po ojcu wszystkie 75 żon. Z kolei jego następcą był Merril Jessop, mający na koncie co prawda tylko 8 żon i około 60 dzieci. Tą żoną, która zdecydowała się uciec była Carolyn Jessop ; wydana wcześnie za mąż za znacznie starszego Merrila Jessopa, urodziła mu 8 dzieci, będąc codziennie bitą i poniżaną przez męża. W wywiadzie mówi : – Wierzyłam, że to wola Boga.

 

Bądź wola twoja?

Gdy przeczytałam całą historię  Carolyn, a także innych kobiet, pierwsze co mi przyszło na myśl, to jak  wielkie musi być ich rozczarowanie…. Bogiem. Bo jakim B/bogiem trzeba być, by ze swojej woli skazywać ludzi na takie cierpienia? Na gwałty, poniżanie, przemoc fizyczną i psychiczną, na więzienie, ubezwłasnowolnienie?
Obecnie wiele osób zadaje sobie to samo pytanie odnośnie Boga, zmierzając się z trudnościami i nieszczęściami,  które ich spotykają. Po cichu obarczają Go za wszystko, co złe. Są też ich oprawcy – działający z ‘woli boga’ – pozostaje tylko zapytać:  jakiego boga?
Dlatego tak ważne jest, abyś poznał/a co jest wolą Boga dla człowieka – wtedy będziesz mógł uciekać DO Niego a nie OD Niego.

Zanim zaczniemy mówić o indywidualnej woli co do Twojego życia i wielu jego aspektach, trzeba ustalić co na pewno jest wolą Boga co do Ciebie – jako człowieka, którego stworzył na swoje podobieństwo. A WOLA oznacza, że Bóg chce. Ta wola jest niezmienna, to znaczy, że możesz być jej pewien i nie wahać się – bo ona jest odzwierciedleniem istoty Boga – Jahwe.

 

Bóg CHCE

Bóg chce być w Twoim życiu na pierwszym miejscu.
Bóg chce, abyś zawsze i każdemu wybaczał.
Bóg chce, abyś nie osądzał innych.
Bóg chce, abyś absolutnie zawsze kierował się miłością, którą On w Tobie rozbudzi.
Bóg chce dać Ci wolność.
Bóg chce z Tobą współpracować w każdej dziedzinie życia, chce Ci błogosławić.
Bóg chce abyś w wolności serca podejmował wszystkie wybory.
Bóg chce, abyś oddawał  Mu każdy swój problem.
Bóg chce dawać Ci wzrost duchowy.
Bóg chce mieć z Tobą osobistą, intymną relację.
Bóg chce, abyś Go szukał – bo chce być przez Ciebie znaleziony, by dać Ci nowego Ciebie, który będzie to wszystko (patrz powyżej) potrafił i chciał robić.

Bóg NIE chce

Bóg nie chce, abyś chował urazy.
Bóg nie chce, abyś był osobą religijną gdyż stworzył Cię do relacji, nie do religii.
Bóg nie chce, abyś chorował.
Bóg nie chce, abyś cierpiał.
Bóg nie chce, abyś kierował się strachem.
Bóg nie chce, abyś się mścił.
Bóg nie chce, abyś Go ograniczał.
Działa to w dość prosty sposób – jeśli wahasz się, czy być może wolą Boga jest abyś miał  romans z żoną Staszka (albo mężem Kaśki) , to nie kłopocz się: to na pewno nie jest wolą Boga. Inaczej: wolą Boga na pewno nie jest to, abyś kogokolwiek oszukiwał czy wykorzystywał.
Jeśli Twoja sytuacja jest złożona, nie pozostaje nic innego jak poznać zdanie Boga na ten temat, które odkryjesz tylko w jeden sposób: osobistym spotkaniu = relacji z Nim.

 

Mam wyjść za Antka czy Franka?

Wiem, nie mogłeś doczekać się tej części :- ) Kiedy zaczęłam pisać ten post wyszło z tego kilka stron w Wordzie w tym mnóstwo osobistych doświadczeń – i uznałam wtedy, że nie możesz na nich tak do końca opierać swojej wiedzy o Bogu, unikając….relacji z  Nim. Dlatego streszczę się :- )
Jedyną rzeczą jaką powinieneś wiedzieć to:

– Boża wola co do Twojego życia zawodowego  jest płynna; To, że obecnie/teraz masz pracować w biznesie, nie znaczy, że za 2 lata Bóg nie zapragnie posłać Cię na misję do Ugandy, albo uczynić z Ciebie na przykład trenera personalnego.  Przy czym Twoje  aktualne umiejętności w tym względzie akurat nie mają żadnego znaczenia – chodząc z Bogiem, nie próbuj dedukować tego, co jest możliwe, a co nie bo On jest specjalistą od rzeczy niemożliwych i od pozytywnych niespodzianek :- )

– Boża wola co do Twojego życia osobistego nie jest płynna; to znaczy, że jeśli już daje Ci drugą osobę do spędzenia z nią życia, to jest sprawa właśnie…. życia i śmierci :- ) z założenia Twój związek miłosny zwany małżeństwem ma trwać aż do śmierci jednego z Was.

– ZANIM dowiesz się, czego Bóg dla Ciebie aktualnie chce, musisz dowiedzieć się jaki On jest. Czym się kieruje. Podpowiem: musisz dowiedzieć się, w jak niewyobrażalny (dosłownie) sposób Cię kocha i że wszystko, co dla Ciebie ma, ma te samą podstawę: miłość. Bóg nie kieruje się nigdy złością w stosunku do Ciebie, nie obraża się, nie chce Cię zniewolić  – On Cię niezmiennie, stale, bez przerwy kocha.

– Boża wola co do Twojego życia jest ograniczona. Twoją wolą. ZANIM zapytasz Boga o Jego wolę, zdecyduj w swoim sercu, że chcesz za nią iść jakakolwiek by ona nie była.

A co, jeśli nie posłucham Boga i zrobię po swojemu?

Nic. Nie będziesz uczestnikiem żadnego armagedonu, Bóg nie wymaże Twojego imienia z księgi życia, nie doświadczy Cię rój szarańczy, ani potop. Po prostu nie otrzymasz błogosławieństw w temacie, który zagarnąłeś dla siebie i mogą Cię dotknąć konsekwencje, które będą wynikiem Twoich działań – ale nie będzie to miało kompletnie nic wspólnego z gniewem Bożym. Czy wspominałam już, że Bóg się nie gniewa na nikogo, odkąd wyładował swój gniew na jednym Człowieku?

Jeśli zrobisz po swojemu nie oznacza to, że Bóg Cię opuści – nic podobnego!  Jeśli na którymś etapie zapragniesz jednak oddać Mu daną sprawę (bo np. widzisz, że Twoje kombinowanie nie przyniosło dobrych rezultatów)  to On się nią zajmie – ale będzie musiał zrobić coś co Krzysiu Hołowczyc gdy siedzi w Twojej nawigacji, pokazuje Ci drogę, a Ty wybierasz inną – ‘ponowne obliczanie trasy’. Licz się z dodatkowymi utrudnieniami i robotami drogowymi po drodze.

Złe odczytanie Bożej woli

Carolyn Jessop przyjęła słowa innego człowieka, który jej powiedział, jaka jest Boża wola co do jej życia – dlatego prawie 20 lat jej życia było cierpieniem.
Znałam małżeństwo chrześcijan, które się rozwiodło po kilku latach; tak na siebie czekali, tak się modlili jedno o drugie zanim się poznali! I ostatecznie rozwiedli się. Wielu ludzi z ich otoczenia zaczęło się zastanawiać, na ile ta wola Boża była Boża, albo na ile mocna.
Niepotrzebnie.
Wola Boża  jest chceniem, a nie musem.  Bóg nie zrobi całej roboty za człowieka; da ci partnera, ale ze słowami  „No, a teraz piłka jest po waszej stronie! Jakby co, jestem tu, pomogę!”.
Wola Boża w każdej chwili może przegrać z wolą człowieka ;jego niewiarą  a przede wszystkim, z  jego ego.
Wolą Bożą jest na przykład pokój na świecie – dlaczego jest inaczej? To samo tyczy się każdej sprawy. Jeśli nie wiesz, jak ponieść dalej wypełnienie woli Boga (np. właśnie związałeś się z osobą, z Jego woli) przychodź do Niego i pytaj, proś o wsparcie. Jeśli coś jest wolą Boga to znaczy, że naprawdę Mu na tym zależy :- )

Złe odczytanie woli Boga lub przypisanie swoich decyzji woli Boga prowadzi do czegoś jeszcze – rozczarowania, a co za tym idzie gorzkiej kpiny z charakteru Boga.

Przykład:  mam kolegę, który kiedyś był wierzący i uznał, że ożeni się z pewną kobietą, którą sobie upatrzył. Spodobała mu się ogromnie, dlatego uznał, że taka była wola Boga. Jak powiedział, tak zrobił. Po miesiącu małżeństwa zaczęła go zdradzać. Rozstali się w nienawiści i walce o dziecko. A on? Przestał wierzyć, bo uznał, że Bóg do tego dopuścił.  2 godziny tłumaczyłam mu, że Bóg w ogóle nie został dopuszczony do jego planów matrymonialnych , miał więc niewiele do gadania w tej kwestii!

Dlaczego warto poznać wolę Boga?

Większość z tych superlatyw przeczytałeś już TUTAJ 
Wolę Boga warto poznawać, by nie wpaść w sidła woli człowieka. Człowiek to taka istota, że jak dać mu władzę i podatny grunt, dokona cudów – ludzkich, czyli egoistycznych.

Jeśli poznajesz wolę Boga, poznajesz też kim jesteś w Bogu. Niełatwo Cię wtedy namówić do głupot.

Jeśli poznajesz wolę Boga i decydujesz się iść za nią, zostajesz uwolniony od wątpliwości.
Przykład: wiem, że mój związek jest od Boga dlatego nie mam wątpliwości. Gdy mój mąż raz po raz zostawia przysłowiową tubkę do pasty odkręconą, nie wpadam w zadumę „A jeśli to nie jest to? A jeśli to jednak nie była wola Boga? Może czas się ewakuować?” Mam pokój w sercu, bo wiem, że Bóg uczynił coś, co było i jest dobre – może dlatego się nam chce przechodzić przez różne irytujące sytuacje bez wahania Czy to na pewno jest TO? Dostaliśmy siebie od Boga – a naszą sprawą jest co z tym prezentem zrobimy.

O tym, jak odczytywać wolę Boga i mieć pewność, że to jest TO – kiedy indziej. Ileż można pisać?! :- ) Masz jakieś osobiste doświadczenia, przemyślenia w tej kwestii? Podziel się w komentarzu.

Jeśli  Twoją wolą jest poznawać wolę Boga, skieruj się z tym do Niego w osobistej modlitwie. Możesz użyć podobnych słów:
Boże, wiem, że jesteś dobry i Twoje zamiary wobec mnie są zawsze dobre – chcę pełnić Twoją wolę w swoim życiu, chcę ją poznawać. Uwolnij mnie do tego, ucz się poznawać i wypełniać Twoją wolę. Amen.

Bless you all!

 

God’s will – in other words what God WANTS

 

After 2000 Warren Jeffs was one of the most wanted man in the United States, right after Bin Laden. Following his father, the self-proclaimed Mormon prophet, Rulon Jeffs, committed multiple polygamy, taking over  all 75 wives after his father. His successor was Merril Jessop, who had only eight wives and about 60 children. The wife who decided to run was Carolyn Jessop; Earlier married to a much older Merril Jessop, she gave birth to 8 children, being beaten and humiliated by her husband every day. In an interview she says, „I believed it was God’s will.

 

If it be your will?

When I read the whole story of Carolyn and other women, the first thing that came to my mind was how much disappointment they had to be….with God. For what kind of G / god  you have to be, in order to condemn people to such suffering? For rape, humiliation, physical and psychological violence, imprisonment, incapacitation?
Nowadays many people are asking the same question about God, facing the difficulties and misfortunes that come with them. They quietly blame him for everything that is bad. There are also their perpetrators – acting with the ‚will of the god’ – just to ask: what god?
That is why it is so important for you to know what God’s will is  – then you can run to Him and not from Him.

Before we begin to talk about an individual will for your life and its many aspects, it is necessary to determine what is the will of God for you – as the man he created in his own image. And WILL  means that God wants. This is unchanging, that is, you can be sure of it and  not hesitate – because it is a reflection of the God – Yahweh.

 

God wants to

God wants to be in your life first.
God wants you to always forgive everyone
God wants you not to judge others.
God wants you to always be guided by the love He awakens in You.
God wants to give you freedom.
God wants to cooperate with you in every field of your life, he wants to bless you.
God wants you to make all your choices in freedom  of your heart.
God wants you to give Him every problem.
God wants to give you spiritual growth.
God wants to have a personal, intimate relationship with you.
God wants you to seek Him – because he wants to be found by you to give you a new You, who will do it all (see above) and want and be able to do it.

 

God DOESN’T want to

God does not want you to hide your grudge.
God does not want you to be a religious person because he created you for a relationship, not a religion.
God does not want you to get sick.
God does not want you to suffer.
God does not want you to be guided by fear.
God does not want you to take vengeance.
God does not want you to restrict Him.
It works in a fairly simple way – if you hesitate, or maybe God’s wish is for you to have an affair with Stan’s wife (or Kate’s husband), do not bother: it certainly is not the will of God. Otherwise: God’s will is not for you to cheat or exploit.
If your situation is complex, there is nothing else but to know God’s statement on this subject that you will discover only in one way: personal encounter = relationship with Him.

 

Should I marry Tony or Frank?

I know you could not wait for this part: -) When I started writing this post came out a few pages  and  a lot of personal experience – and I thought then that you couldn’t  really base your knowledge on God on them, avoiding …. relationship with him. Therefore, I will summarize: -)
The only thing you should know is:

– God’s will for your working life is variable; The fact that you are now working in business does not mean that in 2 years God will not send you on a mission to Uganda or make you a personal trainer. With your current skills in this regard, they do not matter any more – walk with God, do not try to deduce what is possible, what is not because He is a specialist of impossible and positive surprises: -)

– God’s will about your personal life is not variable; It means that if you already decided to spend time with your beloved, that is the case …. of life and death: -) assuming your love relationship called marriage is to last until the death of one of you.

– BEFORE you find out what God wants you to do, you have to find out what He is. What is it? I will tell you how in the unimaginable (literal) way He loves you, and that everything that is for you has the same foundation: love. God is never guilty of being angry with you, does not insult, does not want to enslave you – He invariably, constantly loves you.

– God’s will on your life is limited by…  your will. BEFORE you ask God for His will, decide in your heart that you want to follow it whatever it was not.

 

What if I do not obey God and do my own way?

Nothing. You will not be a participant in any armageddon, God will not erase your name from the book of life, you will not experience the swarm of locusts, nor the flood. You simply will not receive blessings on the topic you have taken for yourself and may affect you as a result of your actions – but it will not have anything to do with the wrath of God. Have I already mentioned that God is not angry with anyone since he had fired his anger on one Man?

 

If you do it in your own way, it does not mean that God will leave you – nothing like this! If at some stage you want to give him all matters (for example, you see that your combinating did not produce good results) then He will take care of it – but he will have to do something like Krzysiu Hołowczyc while he is in your navigation, showing you the way and you You choose another – ‚recalculate route’. Count on additional obstacles  and roadblocks along the way.

 

Bad reading of God’s will

Carolyn Jessop accepted the words of another man who told her what God’s will was about her life – that is why nearly 20 years of her life was suffering.
I knew the marriage of Christians who had divorced after a few years; So long they had waited, so much  they had prayed for each other  before they met! And finally divorced. Many people around them began to wonder how much God’s will was God’s or how strong.
Unnecessarily.

 

God’s will is a wish, not a constraint. God will not do all the work for man; He will give you a partner, but with the words „Well, now the ball is on your side! In case you need me, I am here, I will help! ”
The will of God at any moment may lose with the will of man, his unbelief, and above all, his ego.
God’s favor is, for example, peace in the world – why is it different? The same is with  every single matter. If you do not know how to carry on doing God’s will (for example, you have just married the person of His will) come to him and ask for support. If something is God’s will, He really cares: -)

The wrong reading of the will of God or the attribution of its decisions to the will of God leads to something else – disappointment, and thus bitter mockery of the character of God.

Example: I have a friend who used to be a believer and decided to marry a woman he had looked for. He liked her immensely, so he decided that such was the will of God. As he said, he did. After a month of marriage she started to betray him. They split into hate and fight for the baby. And he? He stopped believing because he thought God allowed it. For 2 hours I explained to him that God hadn’t been  admitted to his marriage plans at all, so he had little to talk about in this matter!

 

Why should you know the will of God?

It’s good to know God’s will to not  fall into the trap of human’s will. Man is such kind of creature that how to give him power and fertile ground, he will perform miracles – human and selfish.
If you recognize the will of God, you also know who you are in God. It is not easy to put you up to do foolish things.
If you recognize the will of God and decide to follow it, you are free of doubt.
Example: I know that my relationship is from God so I have no doubt. When my husband repeatedly leaves the proverbial tube to the paste unscrewed, I do not panic. „And if it is not? And what if it was not the will of God? ” I have peace in my heart because I know that God has done something that was and is good – maybe that is why we want to go through various irritating situations without hesitation. We got ourselves from God – and our business is what we do with this gift.

 

On how to read the will of God and to be sure it is – another time. How much can you write ?! Do you have any personal experiences, thoughts on this? Share in the comment.

If your will is to know the will of God, then go with it to Him in personal prayer. You can use similar words:
God, I know that you are good and your intentions towards me are always good – I want to do your will in my life, I want to know it. Release me to this, learn me how to recognize it and do your will. Amen.
Bless you all!

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Zawsze chłone wszystkie tematy związane z wolą Bożą, bo jest to dla mnie ciągle trudny temat w ważnej dla mnie kwestii- dzietnosci:) dyskusje na ten temat są jak rzeka… odpowiedzi mogę szukać tylko w osobistej relacji z Nim. To wiem. Ale ciagle walczy we mnie chęć bezgranicznego zaufania, uwolnienia sie od przymusu kontroli i przekazania sterow, z drugiej watpliwosc-czy na pewno? Czy ograniczają mnie bezzasadne lęki, które odcinają od Bożej hojności i błogosławieństwa, więc jest to robota złego, któremu nie zależy na tym, by rodziły się kolejne Boże dzieci i zaludnialy ziemię, czy może to zdrowy rozsądek dany od Boga i zasada mierz zamiary podlug sil… W tej materii nie umiem odczytać Jego woli.

  • Wiem, co czujesz. Wiele drażliwych dla mnie kwestii, których nie chciałam oddać tak zupełnie do końca w 100% Bogu , w końcu zdecydowałam się oddać. I … mnie to uwolniło! Bo wiesz co…. Jego odpowiedź może Cię zaskoczyć :)
   Często nie chcesz tego zrobić, bo po ludzku wyobrażasz sobie, czego chce dla Ciebie Bóg albo boisz się, że źle to odczytasz, tak zrobisz, a potem będziesz w wiecznych wątpliwościach i nieszczęśliwa.

   Dopóki nie nauczymy się słuchać głosu Boga, rozróżniać Go, mogą nami targać nie tylko wątpliwości, ale i wyrzuty sumienia, które będą wynikiem tylko i wyłącznie naszego wyobrazenia na temat tego, czego Bóg chce lub nie chce oraz podszeptów innych ludzi, „których zdaniem”, „którym się wydaje”.
   Nie zniechęcaj się, nie ustawaj. Może najpierw poproś Boga, by nauczył Cię rozróżniać Jego głos, Jego znaki. Ja sprawę najtrudniejszych tematów (którym również między innymi była kwestia dzietności) załatwiłam z Nim i mam pokój w sercu – tym się też charakteryzuje Jego odpowiedź – pokojem w sercu ,takim zupełnym :)