YouTube – filmy warte polecenia.

To, że jestem kinomaniaczką, to wiadomo. Ale nie skupiam się jedynie na dużych produkcjach – lubię też filmiki na YouTube, które wyławiam, przesłuchuję (tak, głównie słucham zamiast oglądać) i bywają takie, które chcę przesłać dalej – w formie polecenia, bo uważam, że są godne obejrzenia, przemyślenia, wyciągnięcia wniosków.
Dzisiaj mam do zaprezentowania kilka. Oto one – z krótkim opisem:

Być może kogoś to interesuje, może nie: fakt, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą na świecie. Otóż tak, to prawda.  Pomijam takie drobiazgi jak ten:

 

Zaczynając od najbardziej dramatycznych, takich jak Korea Północna (…) ostatnio prześladowana była fińska posłanka z partii chrześcijańsko-demokratycznej. Kobieta została oskarżona o homofobię tylko dlatego, że zwróciła uwagę przełożonym wspólnoty luterańskiej, że nie wypada patronować festiwalowi dumy gejowskiej. (Marek Jurek, Radio Poznań)


I wiecie, to jest normalne. O tym mówił Jezus – że każdy kto za Nim pójdzie, musi brać pod uwagę możliwe prześladowania; w jakiejkolwiek formie. Jednak  jeśli możemy zrobić COKOLWIEK dla naszych prześladowanych braci i sióstr, to Magda z kanału Żyj pełnią życia mówi, co. wystarczy KLIKNĄĆ.    

 

Z pewnością widzieliście już kilka reklam z udziałem bardzo znanych celebrytów, reklamujących sieć 5G. ….a ja stale sobie zadaję pytanie: PO CO i na co komu JESZCZE SZYBSZY Internet? Argument, którego nie rozumiem i nie dociera on do mnie,  to „Będzie można ściągać filmy jeszcze szybciej!” – po pierwsze odkąd to hasło >ściąganie filmów< zyskało na legalności? : – ) A po drugie: nie no, JESZCZE SZYBCIEJ to my możemy wszystko! Jeszcze szybciej jeść, spać – by nie marnować czasu, szybciej przechodzić związek, by dać miejsce następnemu, a liczne reklamy środków trawiennych pomogą nam jeszcze szybciej się wypróżniać, byśmy mogli WRESZCIE robić to, dzięki czemu PKB państwa polskiego wzrośnie! ….dla tych, którzy jednak chcą nieco zwolnić, polecam tę oto wypowiedź zapodaną w sejmowych kuluarach – na temat „zdrowotności” lub wątpliwości co do zdrowotności tej zawrotnej, 5G szybkości   KLIK 

 

 

Jednym z najczęstszych pytań, jakie słyszałam w życiu to „ Jak znaleźć Boga?” – zatem, dla każdego, kto szczerze tego pragnie, jest w stanie zwrócić się ku sobie, brat Adam Szustak rozbraja nas – ludzi , odpowiadając co nam w tym tak naprawdę przeszkadza. Prosto, po ludzku – niejeden z Was przytaknie czupryną. Mówi mądrze. Warto KLIKNĄĆ 

 

 

Zanim nie trafiłam na ten film, nie wiedziałam kim jest Joanna Teglung. Nie miałam pojęcia jak dobrze znam szwedzkie realia życia społecznego – a zna. Tutaj mówi o chorobie, która opanowała świat – bynajmniej nie jest to  obecny wirus. Choroba nazywa się Gretynizm.  Ona mówi o jej zaczątkach, przebiegu, a co najważniejsze : podłożu i kuluarach. Godne posłuchania dla każdego, kto jeszcze wierzy w kryzys klimatyczny i jest gotowa jechać do Skandynawii i kocykiem przykrywać lodowce. Wcześniej, przed tą wyprawą warto KLIKNĄĆ 

 

 

Temat aborcji jest od lat tematem gorącym. Ilekroć słyszę zwolenników jednej i jedynej racji (czyli aborcji NIE i kropka!) to pytam: A jakie masz rozwiązanie pomocowe? – i tu już głosy cichną. Adam Szustak ma światełko w tunelu, o którym mówi w drugiej połowie filmu.  I jest to światło, które już świeci – oby się rozprzestrzeniało.  Znajdziesz TUTAJ 

 

 

Dzisiaj natrafiłam na post, który zamieścił kolega – bloger i uznałam, że chcę się z Wami tym podzielić!  To prosta i jasna symulacja rozprzestrzeniania się koronawirusa – Cytując bloger (Cichy Fragles):

zielone kropki to zdrowe osobniki, czerwone są zarażone (kółka wokół nich pokazują zasięg zarażania), szare to trupy, a niebieska obwódka oznacza osobnika uodpornionego po przebyciu choroby. Formularz po prawej stronie pozwala ustawiać parametry populacji i choroby – zmiany jednak nie działają natychmiastowo, tylko dopiero po kliknięciu przycisku „Aktualizuj” (który przy okazji restartuje symulację). Wreszcie wykres u dołu, jak nietrudno zgadnąć, przedstawia zmianę liczby zdrowych, chorych i martwych w miarę upływu czasu.

Ale co ja będę pisać! Sprawdźcie SAMI 

 

 

Gdy trafiłam na ten oto filmik, pomyślałam: dobra, posłucham, ale spodziewam się, co usłyszę. No i nie spodziewałam się, że usłyszę właśnie to, ale po skończonym filmiku, przyznałam po cichu racje autorce – z własnego doświadczenia, które jest o wiele, wiele mniejsze niż Żanety, na mniejszą skalę, a jednak!  O tym, jak naprawdę żyją homoseksualni artyści i co tak naprawdę chcą przekazywać światu. O tym, czego nie mówią nam – wszystkim, którzy mają na siłę zaakceptować ich styl życia. Obejrzyj zwłaszcza, gdy jesteś nastolatkiem, nastolatką. A  zrobisz to   POD TYM LINKIEM  

 

 

Całkiem możliwe, że ostatnimi czasy dość często odwiedzali Was Świadkowie Jehowy.  W tym roku poniosą z Wami klęskę z powodu wirusa – nie mogą zaprosić Was na Pamiątkę. I należy się z tego cieszyć! :- )
Ta grupa zainteresowała mnie lata temu jakoś szczególnie, co doprowadziło  do obszernego postu jakiś czas temu – postu w formie wywiadu z byłym Świadkiem Jehowy i vlogerem, który możecie przeczytać W TYM MIEJSCU. 

 

 

Natomiast z tego filmiku – mimo, iż polecam wszystkie inne filmiki Światusów – dowiecie się tego, co najważniejsze o Świadkach Jehowy – jest to kondensacja wiadomości o nich ; dlaczego głoszą i jaka jest ich mentalność oraz nastawienie do Was. Po tym filmiku będziecie wiedzieć o Świadkach właściwie wszystko, co najważniejsze i więcej, niż Wasi znajomi, sąsiedzi, rodzina… Zatem KLIK

 

 

Na koniec mam zakończenie roku 2019 według dziennikarza i publicysty, Tomasza Wróblewskiego, który przyznać trzeba, potrafi przewidzieć przyszłość lepiej niż dyżurny jasnowidz. Słucham go regularnie, a ten film polecam w szczególności. Dlaczego? Bo pan Wróblewski  stawia pytania balansujące – od których się odzwyczajamy. Stawia pytania mniejszościom, feministkom, tym wszystkim, którzy stale porównują obecną sytuację z ….no właśnie z czym? W pewnym momencie mówi: 

„Mam wrażenie, że liberalizm został zastąpiony liberalnym dogmatyzmem. Dogmatyzm, który mówi o świecie wyobrażonym, a nie utraconym”.  

Komu niestraszny wysiłek intelektualny, po którym znów będzie wiedział więcej, niż do tej pory, niech KLIKA  

 

Jeśli macie coś godnego polecenia, zapodajcie w komentarzu, wraz z krótkim komentarzem : – )