Film tygodnia: Czemu ja tak wędruję?

Trzecim z mojej obiecanej listy, będzie nieco ponad dwudziestominutowy filmik – gdyż jest na YouTube. A jest on  o….wędrowaniu. Film nagrodzony kilkoma nagrodami, a zrobiony przez chorwackiego autora, Nikolę Horvata -Teslę.

 

Drugi z 3 filmów   KLIK 

 

 

 

“Why do I hike?”

 

 

Nikola wędruje przez góry tego świata (wspomniany materiał jest zrealizowany w Kolorado, USA) i po drodze spotyka ludzi różnych narodowości, którzy dzielą z nim tę samą, wielką pasję: wędrowanie. A ja powiedziałabym raczej: bycie częścią przyrody, miłość do nieskrępowanej wolności, naukę pierwotnego życia.

Ludzie, których spotyka na swojej drodze są w przeróżnym wieku, mówią różnymi językami, ale każdy z nich o swoich wędrówkach mówi tak samo.
Słuchając ich, całkowicie ich rozumiem. Mogę sobie wyobrazić, jak się czują, wędrując, zostawiając za sobą różne rzeczy, w tym swoją złość, bieg życia lub depresję.
Mam tak samo, będąc w górach, dlatego film Nikoli budzi we mnie nostalgię za kolejnym zespoleniem się ze światem, w którym postawił mnie Bóg i powiedział: Patrz, przeżywaj i zachwycaj się!

 

Pierwszy z 3 filmów KLIK

 

Osobiście traktuję wędrówki górskie jako wielką przenośnię samego życia, mającą uzdrawiającą moc – i nie tylko ja. Bohaterowie filmu Nikoli Horvata również. Niebawem napiszę o moim wędrowaniu, tymczasem bardzo zachęcam do tego wideo, z którego dowiecie się między innymi:

– co wędrowanie ma wspólnego z depresją
– jak wędrowanie układa życiowe priorytety
– czego dowiadujemy się o sobie, wędrując
– czego dowiadujemy się o innych, wędrując
– czego dowiadujemy się o czasie

 

Czego można oczekiwać po filmie? Pięknej muzyki, dobrej narracji, lekcji angielskiego (dźwięk jest po angielsku, są też napisy po angielsku, czesku, grecku i chińsku) i myślę, że zatrzymania się, refleksji nad życiem – a ono jest dobre.
KLIKAJ   i oglądaj.