Wyłowione z Internetu – polecam wartościowe teksty, kanały i wywiady.

W Internecie jak zwykle dużo się dzieje. I chciałabym się podzielić tym,  co wyłowiłam ostatnio – to materiały, które uczą, szokują – i po prostu są interesujące. Zapraszam!

 

Studiując Biblię, czytając na przykład te wszystkie niesamowite historie w Dziejach Apostolskich, ale i fragmenty odnoszące się do kulturowości tamtego obszaru, wiele zrozumiałam, gdy dowiadywałam się DLACZEGO. Skąd wzięła się jakaś tradycja, skąd dane prawo, no i odwieczne dywagacje: dlaczego Żydzi noszą tę śmieszną, czarną skrzyneczkę na czole, co oznaczają frędzle na ich szatach, czemu byli (i bywają) prześladowani i znienawidzeni, jakie były dzieje ich narodu, jaką mają mentalność i jak żyją na co dzień. No i jak z nieba spadł mi kanał Tajemniczy Świat Żydów   na którym Żyd z krwi i kości – Elijahu, bardzo ciekawie opowiada o tym wszystkim; od symboliki ubierania , poprzez kabałę, żydowskie małżeństwo, święta, które czasem pojawiają się w amerykańskich serialach, po … nas (chyba w większości?) – gojów . Polecam!

 

 

Jeśli już jesteśmy przy sprawach wiary – każdy chciałby poznać Boga, który nie tylko zapewni mu wieczne życie, ale i tutaj, zapewnienie i bezpieczeństwo w kwestiach finansowych –  nawet jeśli Jego instrukcje wiodące do celu wydają się szalone i wręcz niemożliwe do spełnienia. Ten krótki bo 6-minutowy filmik to świadectwo Janet Ward Black – właścicielki niewielkiej firmy prawniczej. Pamiętacie mój post o dziesięcinie? Czyli 1/10 dochodów, którą oddaje się…. Bogu a On to pomnaża? Otóż Janet odebrała szaloną prośbę od Boga – by  jej firma oddawała 1/10 dochodów brutto. Jak mówi Janet „Matematycznie to było niemożliwe, wiązało się to z ogromnym ryzykiem dla naszego  biznesu”.  Ale ona i cała jej załoga zaryzykowali – a potem już tylko oglądali cuda. Bardzo polecam! Co może mała firma.

 

 

Dobrze jest być podłączonym do Boga pępowiną – to zdrowe, gdy On ma stery. Ale jest taka pępowina, która nigdy nie pozwoli człowiekowi żyć naprawdę – jeśli nie zostanie odcięta. Ta ludzka. Łatwiej gdy robią to lekarze zaraz po narodzinach, ale ….. tak naprawdę można to zrobić w dowolnym momencie swojego życia – będzie się to wiązało początkowo z większym bólem, bo też większą świadomością, ale i realnym uwolnieniem. Do życia, które tak naprawdę chcieliśmy przeżyć po swojemu. Zastanawiam się przy okazji, ilu z Was dokonało takiego cięcia?
To chyba najlepiej „zobrazowany” problem nieodciętej pępowiny, jaki widziałam. Oglądaj TUTAJ 

 

 

Sekielski to nie tylko facet od pedofilów – duchownych. Ale i od szczerych rozmów – na przykład z Borysem Szycem, który rozbraja alkoholizm. Mówi o swoim życiu aktora – alkoholika, psychologicznie o tym, co alkoholikowi  robi terapia i dlaczego nie mógł być…. anonimowym alkoholikiem. Bardzo, bardzo polecam tę rozmowę. Najtrudniejsza rola Borysa Szyca. 

 

 

Idąc dalej tropem problemu alkoholowego, psychoterapeutka i była alkoholiczka, Elżbieta Leśna mówi, dlaczego kobiety łatwiej wpadają w alkoholizm i trudniej z niego wychodzą. TUTAJ

 

 

Codziennie docierają do nas wiadomości o tym, co aktualnie dzieje się w USA w związku ze śmiercią George’a Flloyda. Nie wiem, jak zmieni się sytuacja społeczna , jestem prawie że pewna, iż powstaną jeszcze większe podziały rasowe, jednak od kilkunastu lat czuję się niekomfortowo używając określenia Murzyn – w stosunku do osoby czarnoskórej.  Osobiście nie mam z tym żadnego problemu, bo – przebywając z Afrykanami, lub z osobami innej rasy, po prostu……nie widzę koloru ich skóry! Też tak macie? OK, osoba powiedzmy egzotyczna jak  na polskie warunki zwraca uwagę – ale to chyba dobrze, że jesteśmy ciekawi świata? – natomiast gdy przebywam z ludźmi z różnych części świata, naprawdę nie widzę koloru ich skóry. I chciałbym móc normalnie czarnoskórych nazywać Murzynami, a me troski rozwiał Szymon z Wojny Idei. O tym, dlaczego wiersz „Murzynek Bambo” nie jest rasistowski a wręcz przeciwnie, oraz czemu Murzyn to właściwe określenie Afrykanina, tutaj KLIK 

 

 

Jeśli już przy USA jesteśmy, to chciałabym podzielić się z Wami ciekawym znaleziskiem , jakie udostępniła na swoim kanale Stanowo, Jaśmin. Autorka mieszka na Florydzie od kilku lat i w tym oto filmiku rozbraja prawdę o legalności broni w Stanach, o tym, że wcale nie jest tak prosto – w świetle prawa – postrzelić kogoś w obronie własnych włości i nie ponieść konsekwencji. Zastanawialiście się kiedyś nad zagadnieniem prawa do posiadania broni? Jaśmin wyjaśnia … wszystko.

 

 

Dziś świat koncentruje się na księżach – pedofilach. I dobrze – bo być może ci nie-duchowni wreszcie przestaną czuć się bezkarni. Może zobaczą, że za to można pójść siedzieć, że to, co robią swoim dzieciom, to nie zabawa w chowanego, ale coś, co poniekąd zmienia osobowość młodego człowieka. O nich mowa – głównie o rodzicach; ojcach i matkach, wykorzystujących seksualnie swoje dzieci. Głos tych dzieci – dziś już dorosłych – przeczytasz na tym blogu – Niechcetego. 
Ten problem jeszcze poruszę, bo jest wyjątkowo ważny, dziś możesz wejść i poczuć się jakbyś otworzył, otworzyła drzwi do wszechświata – skrollowana strona się nie kończy. Niestety.

 

 

 

Znaleźliście się kiedyś w takiej sytuacji, że … zerwało Wam dach? Naszemu koledze, który mieszkał w blogu tak – ale przyjechała ekipa i mimo wielu niedogodności, szkodę dość szybko i sprawnie naprawiono. Gorszą sytuację w takim przypadku mają ludzie, którzy mieszkają w domu prywatnym; dach to chyba najdroższa część domu i nawet jeśli masz dom ubezpieczony, to jeśli wichura w tym samym momencie zerwie dach Twoim 21 sąsiadom, jest prawdziwy kłopot z naprawianiem jakże koniecznej szkody. Taka sytuacja kilka dni temu przydarzyła się naszym sąsiadom- mieszkańcom Kaniowa. W Internecie utworzono zrzutkę – jeśli możesz, jeśli tam pokieruje Cię serce – dołącz się do pomocy. Można tu zrobić tutaj ZRZUTKA