Wierzący – czyli kto?

Wiem, że wierzyć można we wszystko lub nic, w cokolwiek. Ale że post należy do działu  z Bogiem, możesz się spodziewać, że będzie o Bogu; Jakuba, Abrahama, Izaaka. Na nim będzie się zaczynał i kończył.

 

 

“A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy(…) Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk. Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają.” (Hebr. 11:1-6)

 

 

Pytanie jest proste – czytając je na pewno potrafisz określić się w tej kwestii. Ale pytanie jest proste z pozoru.  Łatwo jest powiedzieć „Wierzę w Boga”- a jeśli odpowiem tak, jak apostoł Jakub  „Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony też wierzą i drżą” (Jk 2,19) ?
Zadam więc pytanie trochę ratujące tę sytuację ;- )  – Czy wierzysz Bogu?

 

 

Wiem, że mnóstwo osób –a przeprowadziłam takich rozmów nie dziesiątki, nawet nie setki, ale tysiące – często odpowiada:
„Nie mam wystarczająco dużo wiary”. I tu pójdę na ratunek:
Nie istnieje cos takiego jak…wiara we wielkość swojej wiary.  To jest humanizm, a nam chodzi o to, by totalnie zanurzyć się w Bogu . Wiara musi być w Boga, Bogu, w sensie musisz sobie odpowiedzieć na pytanie w chwili próby ognia : Czy Bóg jest w stanie to zrobić?

 

 

“I nie zwątpił z niedowiarstwa w obietnicę Bożą, lecz wzmocniony wiarą dał chwalę Bogu, Mając zupełną pewność, że cokolwiek On obiecał, ma moc i uczynić.”( Rzymian 4:22)

 

 

Jeśli chcesz doświadczać mocy Jah, nastaw się na doświadczenia. Często na życie na krawędzi. Ja to nazywam total immersion czyli całkowite zanurzenie.  Kiedyś się temu poddałam – i dzięki temu wiem, że Jah jest żywy, działający, zależy Mu i często przychodzi za pięć dwunasta, a czasem pięć po – żeby dać nam doświadczenie ze sobą; że był, czuwał. 
Chcesz poznać skrawek jednej z moich historii? Oto ona:
10 lat temu , totalnie zakochana w Jah, wybrałam się na Kretę. Wiedziałam, że mam tam spędzić 6 miesięcy … Oto dalsza historia .

 

Zatem wszystko się ułożyło. I po drodze też się układało. Gdy dałam przypadkowemu człowiekowi jedyne 20 euro jakie mi pozostały, następnego dnia znalazłam na ulicy 20 euro. Gdy jadłam tylko banany i ciemny chleb, mówiąc Jah, że bardzo chciałabym zjeść na przykład kurczaka,  pieczone ziemniaki i okrę – tego samego dnia zapukał do drzwi John , trzymając w ręku talerz z…kurczakiem, pieczonymi ziemniakami i okrą. To był też czas ciężkich doświadczeń, poważnych zwrotów akcji, ale Jah na samym początku dał mi swoje słowo: Będę z tobą choćby nie wiem co.
I był. I z Tobą też będzie, jeśli tylko chcesz.

O moich doświadczeniach mogłabym napisać kilka książek. Wydarzyły się dlatego, że zdecydowałam się na całkowite zanurzenie. Bo ja tak podchodzę do ważnych spraw w moim życiu: wszystko, albo nic. I z Jah zdecydowałam się na wszystko. I wszystko mam i Ty też możesz. 

 


 

Kilka słów o wierze

 

 

Wbrew pozorom, uwierzenie jest prostsze niż cokolwiek innego.
Po prostu musisz zdecydować, co jest prawdą. Bo wiara jest decyzją, co jest prawdą.
Uwierz w to, że Jah jest z Tobą, przy Tobie, obchodzisz Go. Właściwie więcej: kocha Cię miłością doskonałą , lubi Cię i jedyne, czego od Ciebie chce, to miłości.
Jest na pewno kilka osób na świecie , którym wierzysz: ukochanej osobie, rodzeństwu, rodzicom? Tak samo uwierz w miłość Boga do Ciebie. To proste , a uruchamia całe pokłady łaski, doświadczeń, Jego obecności.
Wiara ma tendencję wzrostową – im więcej masz doświadczeń z Jah, im bardziej Go znasz, tym masz większe zaufanie w przyszłość. Wiara nie stoi w miejscu!
Aby wierzyć, nie musisz wiele rozumieć, wręcz przeciwnie: zrozumienie przyjdzie dlatego, że uwierzysz.
Poddaj się Jah jak poddajesz się falom bardzo słonego morza, gdy kładziesz się na plecach – brak Ci wiary? Poproś o nią i chciej doświadczać.
Twoje doświadczenia z kolei, zbudowane na wierze, będą budować innych.  (“Wiara tedy jest ze słuchania” Rzymian 10:17)

 

„Czyż ci nie powiedziałem, że, jeśli uwierzysz, oglądać będziesz chwałę Bożą?” (Jezus,  ew.Jana 11:40)

 

Z tym pozostań! Bless you all!
wiara,wierzy,czym jest wiara