Jaka powinna być dzisiejsza kobieta? + Prezent z okazji Dnia Kobiet :- )

iw2Jaka jest najlepsza pizza na świecie? A najlepszy owoc? Serial? – to akurat wiadomo, „Alf” i „Wikingowie”. Tak zdecydowałam ja. A kto powinien zdecydować, jaki model kobiety jest najlepszy? Podobno mężczyźni wolą blondynki – a mój mąż woli brunetki :- ) I w ogóle TERAZ to podobno faceci wolą jednak brunetki, że niby bardziej namiętne.

A kobiety się tym wszystkim stale przejmują :- ) I zawsze jest źle! W końcu po kilkunastu latach zaczynają powtarzać do lustra „Bo jestem tego warta” :- )  czyli nowego szamponu albo mascary do rzęs, bo niczego innego w reklamie nie uwzględniono: ani miłości, ani radości, ani szczęścia. Ani wolności w tym wszystkim.

Tak, wiem, powstało mnóstwo postów, mnóstwo artykułów w prasie na temat tego, jak kobiety starają się obecnie (czyli od wieków) wszystkich zadowolić zapominając o sobie, ba, w ogóle siebie nie odkrywając, aż w końcu pewnego dnia pod wpływem nowego medialnego trendu „odkrywają swoją kobiecość” na jakichś warsztatach. Po mojemu: zaczynają w końcu funkcjonować jak człowiek.
Ale i to jest tylko  połowa prawdy.

Gdybyście zapytali mojej mamy o najbardziej ekscentryczną i wywrotową kobietę, jaką zna, bez wahania odpowiedziałaby „moja córka” (podpowiedź: ma jedną). Ku jej rozpaczy :- )
A ja nie jestem ani ekscentryczna ani wywrotowa, ja po prostu jestem sobą. Jestem „Odlotówką”*  i nie chce być inaczej.
* kilka znajomych osób powiedziało, że gdy słyszą gdzieś tę piosenkę, to zawsze ja im przychodzę na myśl  :- )

Jak być Odlotówką?
Mam niezwykle prostą odpowiedź. Pamiętacie, kiedy pisałam o Kobiecie – Ideał? a potem zapytałam o opinię na ten temat zarówno kobiety jak i mężczyzn? Jedna z dziewczyn napisała o tym całą prawdę :

Kobieta idealna to taka, jaką widzi ją Bóg.

 

Tyle na temat.  Dojedz ten popcorn, bo reszty nie będzie. Tak, tak- to już koniec. Tylko ta rada ma pewne ograniczenia: nadaje się tylko dla kobiet odważnych, które kochają wolność i zdrowy hedonizm. I nie lubią ograniczeń. I są skłonne porzucić schematy.
Czy to nie proste rozwiązanie? Proste, skuteczne i doskonałe. Jak tego dokonać? Przyjść do Jah i osobiście dowiedzieć się, jakim Cię widzi i jakie ma marzenia wobec Ciebie :- ) Tyle!
Z Jah możesz być Odlotówką – nie taką samą jak ja, ale Jego wersją  Odlotówki. Tego Ci, Kobieto życzę :- )  Wolności w byciu tym, kim zostałaś stworzona. Najlepiej dowiedzieć się tego face-to-face bo każdy bez względu na płeć ma u Niego specjalne względy :- )
Odlotówka do posłuchania
A, ten prezent miał być! jak to ze mną:  filmy :- ) Polecam bardzo nie tyle filmy o szczebioczących kobietkach na szpilkach, bo umówmy się – to bzdura. Słodkie, ale bzdura. Polecam Ci filmy o kobietach myślących, które coś zmieniły – nawet jeśli było to własne życie:

“Służące” – dla mnie znamienna jest rola Skeeter. Na niej się skup, pomiń koleżanki-szczebiotki.

“Brooklyn” – o tym pisałam tutaj.

“Mildred Pierce” – świetny mini-serial o twardej kobiecie, która podejmowała różne decyzje, ale życie jej nie załamało- choć chciało.

“Wzgórze nadziei” – pomyślałam o jednej, a przyszły mi na myśl dwie silne kobiety, z których jedna wie, co to życie, a druga się dowiaduje, gdy zostaje sama, bez żadnego mężczyzny u boku i musi stawić czoła wyzwaniom, przed którymi do tej pory była chroniona.

“Doktor Quinn” – >dzielna kobieta, trudno o taką< :- ) Zaraz, to doktor Quinn, polecam bardzo!  Plasuje się zaraz w mojej kategorii, obok cudnej Lagerthy!

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego, raz jeszcze z cytatem

„Dzielna kobieta – trudno o taką jej wartość przewyższa perły  (…) Dziarskość i dostojność jest jej strojem, z uśmiechem na twarzy patrzy w przyszłość. Gdy otwiera usta, mówi mądrze, a jej język wypowiada dobre rady (..)” (Przypowieści Salomona 31,10-31 BW, por.: Księga Przysłów 31,10-31 BT)