Musimy się kiedyś spotkać!

Pewnie nie raz to usłyszałaś i nie raz wypowiedziałaś z góry zakładając, że w najbliższym czasie (dniu, tygodniu, miesiącu, roku?) nie znajdziesz czasu na miłą pogawędkę przy kawie z dawno niewidzianą osobą. Cóż…. muszę nieco wyprowadzić twoje sumienie z równowagi stwierdzeniem, że gdybyś NAPRAWDĘ chciała, znalazłabyś dosłownie 2 godziny czasu dla drugiej osoby. Kwestia priorytetów.

Tak, wiem: masz wielu tych znajomych, z którymi przydałoby się  spotkać i pogadać. Tylko wiesz, jeśli określasz taką akcję słowami musimy się spotkać  bądź przydałoby się spotkać  to jest z góry skazane na porażkę. Albo chcesz poświęcić czas osobie, albo nie.
A może…. podejdź do tego jeszcze inaczej!
Lubisz poznawać nowych ludzi bo masz COŚ do zaoferowania? No wiesz: swój czas, aby kogoś wysłuchać, dowiedzieć się czegoś fajnego, wartościowego, zaszczepić w kimś nutę optymizmu lub taką nutę od kogoś przyjąć? Zrób to :- )
Nie wiesz jak, bo z jakiegoś powodu „znajomi” których po latach spotykasz nie wydają Ci się osobami, z którymi NAPRAWDĘ chciałabyś usiąść komfortowo przy kawie i pogadać?

Ja w ogóle należę do osób, które lubią poznawać ludzi, słuchać ich historii, wymieniać się optymizmem, czerpać nowe pomysły lub do nich zapalać.
Nie ma nic fajniejszego, niż spotkanie się z zupełnie obcą ci dotąd osobą, wiesz… tabula rasa i poznanie jej od początku; wiesz ile nowych rzeczy potrafi się dziać z powodu tej jednej osoby?! Spróbuj koniecznie!
Nie zachęcam cię do tracenia czasu na jałowych rozmowach, czatach, które tak naprawdę nic nie wniosą w Twoje życie. Dbaj o to, by każda chwila Twojego życia była wartościowa; nie musi być mega energiczna, wyczerpująca, ale niech będzie wartościowa.
Internet daje dużo możliwości; możesz na spokojnie zdecydować na jakich zasadach chcesz utrzymywać daną relację. I przede wszystkim: możesz ją rozwijać, czyli…. wzrastać – a coś mi podpowiada, że ubogaci to nie tylko Ciebie, ale i ludzi wokół Ciebie oraz tych nowych  :- )
Znajdź czas dla drugiego człowieka, posłuchaj jego historii, zachwyć się człowiekiem i bądź dla niego inspiracją :- )