2 filmy, które zmieniają nastawienie do świata na lepsze!

Mimo, że odeszłam od tradycji Filmu Tygodnia nie oznacza, że przestałam być kinomanką! Dziś chcę Wam przedstawić dwa, które znalazły się w moim prywatnym rankingu w pierwszej dziesiątce. Ba, w pierwszej trójce…. Okej:  na miejscu  pierwszym!

Możesz nie być fanem motocykli, ale z pewnością masz marzenia, do których czasem wzdychasz; wydają się jakieś odległe, zbyt trudne. Potem chcesz coś z nimi zrobić, czytasz więc o motywacji i…dalej nic. Film „Why we ride” (2013) przestawi  z prędkością około 400 km/h Twoje marzenia z heennn odległej krainy do zasięgu Twojego….działania :- )


Oglądając „Why we ride” widzisz kumulację ludzi z ucieleśnieniem marzenia. Takich, których nie trzeba motywować- to oni motywują ! Zobaczysz Wielką Słoną Pustynię –mekkę motocyklistów, dziewczyny na motorach, które szukają mężów wśród motocyklistów, historię motocykla; na chwilę wejdziesz w ten świat :- ) (a potem kupisz motor!)

W motocyklach zakochałem się po niecałych 2 minutach jazdy.

 

W tym filmie zobaczysz połączenie zwykłego człowieka z jego wielką pasją.

Cieszyłem się że nazajutrz też będę jeździł. Mam to do dziś.

Oby mi nie przeszło. A gdy się zestarzeje chce o tym rozmawiać i śnić. Będę musiał więcej spać.

Zobacz. Może zakochasz się w motocyklach, a może przyciągniesz sznurek ze swoim marzeniem :- )

Coś jest nie tak z naszym światem

 

Kolejny film zniechęcił mnie początkowo tytułem. Ale zdecydowałam się na seans i nie żałuję! Wręcz przeciwnie- uważam, że powinien go obejrzeć każdy człowiek na tej planecie! W miarę oglądania pojęłam jedno: O TO MI w życiu chodzi! I NA TYM polega prawdziwe, nieoszukane, wolne życie!

Znany reżyser („Bruce wszechmogący”, „Ace ventura” itp.) Tom Shadyac nakręcił –w moim mniemaniu – najważniejszy film swego życia. I wierzę, że naszego też – „I am” 2010 (Jestem. Historia mojej choroby psychicznej). Nie doszłoby do tego, gdyby nie osobista trauma reżysera, po której zaczął szukać sensu życia. Podczas tych poszukiwań, odkrywa, że absolutnie wszystko, co mówimy, myślimy i robimy jest efektem motyla; oddziałuje na świat; ludzi, zwierzęta, rośliny i rzeczy(!); potwierdzają to badania naukowe, w których Tom bierze udział.
Tom jako milioner, człowiek sukcesu w naszym pojęciu, obala mit władzy pieniądza nawiązując do obecnych standardów życia, które się nam narzuca i w które brniemy. Mało tego , wierzymy, że naturą człowieka jest rywalizacja. Badania naukowe zaś potwierdzają coś zupełnie odwrotnego! Podobnie jak mit, że ludzie są stworzeni do walki, prowadzenia wojny.

Tom mówi również: Gromadzenie rzeczy ponad swoje własne potrzeby to choroba psychiczna.
I że nadmiar szkodzi; nadmiar komórek powoduje raka, a gdy natura ma za dużo, obumiera. To samo dzieje się z człowiekiem. Uratować go/nas może tylko jedno – zobacz koniecznie  :- )

Jestem pewna, że po tym filmie poczujesz się lepiej :- ) Jest nakręcony z energią (i to bardzo dobrą!) i może człowieka zatrzymać , zastanowić,  uświadomić jak bardzo dla świata jest ważne jego….serce :- )
Zmiany, które poczynił Tom są również w Twoim, moim, naszym zasięgu!