Słowo do Ciebie. Tak, tak właśnie do Ciebie! :-)

Czy jesteś moim stałym czytelnikiem, czy jesteś tu po raz pierwszy, pewnie masz wiele planów i nadziei na Nowy Rok. Pozwól, że na długość tego tekstu, świat zatrzyma się w miejscu. Przyjmij te dary, jakimi są dobre słowa i życzenia :-)
Nie mam możliwości nawiązania z Tobą dialogu, ale czytając ten tekst, przyjmij sercem KAŻDE, POZYTYWNE, dobronośne słowo! I przekazuj dalej :-)

 

warrior,be a warrior not a worrier,nie martw się,martwienie sie niczego nie zmieniaBe a warrior, not a worrier” – walcz, a nie miaucz!

Kolejny rok dla wielu ludzi, nawet podświadomie, wyzwala presje wyzwań; niektóre będą stworzone przez Ciebie (nie oznacza to, że pójdą gładko) a niektóre mniej chciane, narzucane, którym też trzeba będzie sprostać. Trudno główną myśl cytatu ze zdjęcia przełożyć na język polski, bo straci ona z gry słów właściwie wszystko, ale spróbujmy- jesli nie znasz angielskiego zbyt dobrze, pamiętaj, że słowo „warrior” to wojownik, a „worrier” to osoba, która się zamartwia. Bądź tym pierwszym. To Twoje życie, zawalcz o nie, dzień po dniu, bo wielu rzeczy nie doświadczamy z powodu braku odwagi.
Niech nie zabraknie Ci siły, energii, pomysłów i kroków do przodu!
Jeśli wierzysz Bogu przypomnij sobie, że najczęstszymi słowami, które kieruje do swoich ludzi, są „Jestem z tobą”, „Nie zostawię cię”, „Bądź dzielny!”. „Czy nie przykazałem ci: Bądź mocny i mężny? Nie bój się i nie lękaj się, bo Pan, Bóg twój, będzie z tobą wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.”(Jozue 1:9)

Nie jesteś sam/a!

 

focus on goodFocus on good” – Skoncentruj się na tym, co dobre.

 

Wiesz czemu? Bo jeśli każdy zmieni swój świat na lepszy, to z czasem zmieni się cały świat. Słowa działają; w każdą stronę. Ilekroć będziesz wypowiadać złe, negatywne słowa na swój temat- one zadziałają właśnie tak. One nie zmienią niczego na lepsze. Ty też nie poczujesz się lepiej. Miej świadomość, że z każdym, wypowiedzianym złym słowem, drążysz czarną przestrzeń w środku siebie. Nie składaj sobie złych życzeń. Jesteś zbyt cenna/y i przeznaczona/y do samych dobrych rzeczy, żeby dać się sprowadzać w dół.
Niech Twoje myśli będą jasne, napędzane dobrą energią! :-)
Jeśli wierzysz Bogu to na pewno pamiętasz, że On powiedział: „A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują”(Rz.8,28). Buduj swojego wewnętrznego człowieka :-)

 

mountain road,ścieżka górska,górska ścieżkaDon’t tell people your dreams. Show them” – Nie mów ludziom o swoich marzeniach. Pokazuj je!

 

Nie czuj presji na spełnienie wszystkich swoich marzeń w tym roku. Ale miej je :- ) zasypiaj, wizualizując je sobie, jakby one już się spełniły. Rób czasem małe kroki, czasem jeden duży. Nie ma złotego środka. Prawda, że dobrze? :- ) Ciesz się tym, że marzenia możesz zamienić na plany, bo marzenia nie są włożone w serce po to, by Cie wypalać z powodu ich niespełnienia :-)
Jeśli wierzysz Bogu to wiesz, że marzenia do serca wkłada Bóg :-) Jeśli przeczytasz książkę Billa Johnsona pt. „Wszystkie marzenia mają ojca”, zapragniesz marzyć już tylko z Nim :- ) Aby Cie do tego zachęcić, powtórzę za Billem, że warto, bo:

– Bóg nie ukrywa rzeczy przed nami, ale dla nas :- )
– Gdy nauczymy się z Nim marzyc, zaczniemy z Nim też współdziałać.
– Nie zadowalaj się czymś mniejszym niż to, co możesz mieć!

 

passion“I want my heart and my passion to be the most beautiful things about me” – Chcę, żeby moje serce i moja pasja były najpiękniejszymi rzeczami we mnie.

 

Takie jest moje osobiste życzenie każdego dnia, gdy otwieram oczy. Już samo posiadanie go, sprawia, że mój dzień jest pełny- nawet jeśli zewnętrznie nie widać żadnych zmian.
Odkąd odkryłam doskonałość, nie dążę do perfekcjonizmu :-)
Niech Twoje wewnętrzne „Wow!!” odbija się echem za każdym razem, gdy spełnisz kolejne marzenie! I niech Twoje serce wypełnia wdzięczność :- )


why wish upon a star,God is creatorWhy wish upon a star when you can turn to the one, who created it?” – Po co wypowiadać życzenie pod spadającą gwiazdą, gdy można zwrócić się do tego, kto ją stworzył?

Utknęliśmy? :-) Niekoniecznie! Jeśli przez ten ostatni rok nie miałaś/eś okazji zwrócić się do Tego, który jest zainteresowany Twoimi marzeniami, Twoim życiem, całą Twoją osobą i pragnie żywej współpracy…. zrób to :-) Nie musisz ubierać balowej kreacji. Przyjdź z otwartym na dialog sercem, On będzie czekał w drzwiach, żeby rozpocząć z Tobą najlepszą podróż Twojego życia! :- ) „…i nie zawiodą się ci, którzy we mnie pokładają nadzieję” (Iz.49,23). Potwierdzam :-) Niech i Twoje życie zmieni w roku 2015 ster na zupełnie nowe, nieodkryte lądy i nie-lądy!

DZIĘKUJĘ, że jesteś, że lubisz czytać ten blog – bez Ciebie moje słowa nie miałyby większego sensu. To może mały krok dla ludzkości, ale wielki dla człowieka !! ;-) Dzięki raz jeszcze!